PZP kalkulačka

Uvažovali ste niekedy o tom, či je vaše povinné zmluvné poistenie skutočne výhodné? Či nie je na trhu nejaká výhodnejšia poisťovňa, ak kalkulačka na zistenie sumy za PZP vyráta lepšiu cenu? Prípadne výhodnejší celý balíček za tento typ poistenia? Možno ste sa nad tým už aj zamýšľali. No keď ste si predstavili náročnosť tohto procesu, veľmi rýchlo ste od prieskumu poisťovní upustili. Minimálne v jednej veci však máte pravdu. Tento prieskum by bol náročný nielen časovo, ale možno aj finančne, ak by ste sa ho rozhodli realizovať osobne.

Skúste to cez internet.

Čo však poviete na online výpočet ceny, ktorý spraví PZP kalkulačka? Už keď ste sa dostali na tento článok, automaticky vás vyraďujeme z kategórie nepriaznivcov internetu. Práve preto vám odporúčame stránku, kde si môžete rýchlo, jednoducho a hlavne zadarmo pozrieť ceny všetkých poisťovní, ktoré sú vám na slovenskom trhu k dispozícii. Preto skúste PZP kalkulačku pre výpočet poistenia.

Koľko ušetríte cez PZP kalkulačku

Možno ste žili v predstave, že cena poistenia na vaše vozidlo je približne rovnaká u každého poskytovateľa poistenia. „Približne“ je však relatívny pojem a pre niekoho to znamená rozdiel v centoch prípadne v niekoľkých eurách. Čo však urobíte, ak zistíte, že vaše poistenie ste mohli mať lacnejšie aj o niekoľko stoviek eur? Skutočnosť vám odhalí jedine PZP kalkulačka. Cena neznamená vždy kvalitu.

Vďaka poistnej kalkulačke môžete mať lacné poistenie s rovnakým krytím ako vám poskytuje napríklad nejaké prehnané niekoľko stoeurové poistenie v inej poisťovni. Pokiaľ nepatríte k tým „šťastlivcom“, ktorých jediným každodenným problémom je to, že nevedia, čo s peniazmi, cena vášho PZP vám nemôže resp. by vám nemala byť ukradnutá. Veď ušetriť aj 50 eur je pre niektorých občanov veľké šťastie. A to už nehovoríme o tom, že ušetriť môžete u niektorých poistení skutočne aj viac ako 200 eur. Najrýchlejšou metódou, ako sa dostať ku konkrétnym číslam ceny povinného zmluvného poistenia, je využiť takúto kalkulačku.

Princíp „nástroja“ PZP kalkulačka

Je pre vás názov „kalkulačka PZP“ mylný? Prvá vec, ktorá pri tomto pojme napadne väčšinu respondentov, je možno niečo hmotné resp. klasická kalkulačka, akú používame na viac-menej jednoduchšie matematické operácie. Pri povinnom zmluvnom poistení sa budeme baviť v iných intenciách. Slúži výhradne na výpočet ceny poistenia vozidla, aké máte záujem/povinnosť poistiť. Ide o nehmotný internetový nástroj, ktorý je skutočne výbornou pomôckou na presný výpočet ceny poistenia na konkrétne typy vozidiel. Môžeme dokonca povedať, že je to nejaký „zákulisný“ nástroj. Na danej stránke ho totiž priamo nevidíte, no ktorý vám na základe vami zadaných informácií vypočíta cenu.

PZP kalkulačka je unikátny nástroj, ktorý vám bez zdržovania zistí cenové ponuky rôznych poisťovní na vaše vozidlo. Jedinou vašou úlohou bude vypísať formulár, na základe ktorého sa jednotlivé výpočty vygenerujú.

Formulár vypĺňte čo najpresnejšieFormulár na presný online výpočet ceny PZP kalkulačkou

Vyššie ste sa mohli dočítať, že táto „neviditeľná kalkulačka“ vyžaduje niekoľko údajov, aby vám mohla zobraziť jednotlivé výpočty a ponuky poistenia. Keďže sa povinné zmluvné poistenie vzťahuje vždy na konkrétny typ vozidla, je potrebné vypísať presne a bez chybičky každý a jeden údaj v internetovom formulári. Možno predpokladáte, že cenu PZP ovplyvňuje len vaše vozidlo, no v skutočnosti má na tento výpočet dopad aj minulosť resp. súčasnosť majiteľa poisťovaného vozidla. Do minulosti môžeme zaradiť napríklad položku o spôsobenej škodovej udalosti či dobu bez škody od tejto udalosti.

Čo sa týka súčasnej situácie majiteľa vozidla, PZP kalkulačka obsahuje niektoré špeciálne, môže sa zdať že aj nepodstatné údaje. Môže ísť napríklad o:

 • či máte dieťa do 15 rokov,
 • či vlastníte účet v OTP banke,
 • či ste platiteľom iného typu poistenia (domové, životné…),
 • na akú dobu chcete poistenie uzatvoriť (celý rok, štvrťrok, polrok)…
 • Formulár bude požadovať aj niektoré údaje z vodičského preukazu majiteľa poisťovaného vozidla.

Druhým podstatným bodom pre výpočet ceny sú údaje o poisťovanom vozidle. Ide o veľmi konkrétne údaje, akými sú napríklad:

 • objem a výkon motora,
 • najväčšia prípustná hmotnosť,
 • prevádzková hmotnosť,
 • rok výroby,
 • typ paliva,
 • model a továrenská značka vozidla,
 • približný počet kilometrov najazdených po dobu jedného roka,
 • výpočet PZP môže ovplyvniť aj účel využitia vozidla.

Cena poistky na auto z PZP kalkulačky

PZP kalkulačka nástroj, ktorý nevypočítava cenu poistky len na auto, ale aj na iné dopravné prostriedky. Konkrétne môžete požiadať o poistenie resp. predĺženie tohto poistenia na auto, na motocykel, na prípojné vozidlo či dodávku do 3,5 tony. Ako sami vidíte a možno aj vyskúšate, na vyššie zmienenej stránke je skutočne všestranná a nezameriava sa len na osobné vozidlá, čo môžu oceniť všetci, ktorí potrebujú poistenie na viacero typov vozidiel. To znamená, že nemusíte nikam chodiť, ani hľadať žiadnu inú stránku.

Cena poistky na auto, ale samozrejme aj na iné dopravné prostriedky hrá u väčšiny žiadateľov o poistenie zásadnú úlohu. Preto by ste mali mať na mysli, že poistná kalkulačka vám je dostupná doslova vždy – v každý deň a v každú hodinu.

Ďalšou výhodou PZP kalkulačky je aj to, že neslúži len na samotný výpočet ceny jednotlivých poisťovní, ale o poistenie môžete v nej aj priamo požiadať. To znamená, že ak sa vám v zobrazených výsledkoch vyskytne taká ponuka, o ktorej viete, že je zbytočné nad ňou váhať, nemusíte utekať do najbližšej pobočky. Jednoducho si na ňu kliknite. Môže vás požiadať o doplnenie niektorých údajov, aby bola vaša žiadosť o poistenie právoplatná. Môže ísť o mailovú adresu, prípadne domácu adresu.

Čo všetko je nutné vedieť o PZP kalkulačke

Do niekoľkých minút, a možno aj sekúnd, po odoslaní všetkých potrebných údajov, si môžete v mailovej schránke nájsť potvrdzujúci mail zo strany poskytovateľa poistenia. Tento mail bude obsahovať aj prílohy (návrh zmluvy, zmluvné podmienky, údaje na zaplatenie poistenia, dočasná zelená karta). Poistenie zaplaťte čo najskôr, najneskôr však do 30 dní, pretože  potom vám poistenie automaticky zaniká. Veľmi dôležitým je, aby ste si dočasnú zelenú kartu z mailu vytlačili a nosili pri sebe vždy, keď vozidlo využívate. Po zaplatení poistného vám bude na domácu adresu doručená originál zelená karta. Tie sú opäť nevyhnutné pri každej manipulácii vozidla a hlavne pri kontrole policajnou hliadkou. Ak by ste ich náhodou nemali pri sebe, hrozia vám pokuty.

Ak ste pozorne čítali, mohli ste zistiť, že PZP kalkulačka je veľmi užitočný nástroj. Zároveň vás nezaväzuje si hneď nejaké poistenie zobrať. Možno vo vás text vzbudil nejaké suplementárne otázky. Ak by ste si však o nej a technológiach chceli prečítať z iného zdroja, môžete to skúsiť aj v tomto BBC článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *