Krátkodobé pôžičky sú, ako to už vyplýva z názvu, určené na krátku dobuAk hľadáte také pôžičky, pre ktoré by ste sa nemuseli zaviazať skoro na celý život, zamerajte sa na krátkodobé a ihneď pôžičky (kliknutím na označené spojenie budete v prípade záujmu presmerovaný na stránku, ktorá spolupracuje s poskytovateľmi akýchkoľvek pôžičiek). Prečo? Pretože sa spláca niekoľko dní alebo mesiacov, maximálne však 84 mesiacov. Aké typy môžete nájsť a ako o nich požiadať? Všetko si vysvetlíme podrobnejšie nižšie. Kto ich ale môže poskytovať? Krátkodobé pôžičky sú poskytované hlavne nebankovými spoločnosťami, no pomaly ale isto začínajú byť na zozname produktov aj u bankových spoločností.

Táto problematika je rovnako centrálnou témou v tomto článku na Reuters.

Typy

V rámci krátkodobých pôžičiek si môžete zvoliť variantu ihneď alebo rýchle. Aký je medzi nimi rozdiel?

Ihneď

Typ ihneď sú také, ktorých cieľom je byť na účte žiadateľa veľmi rýchlo, najčastejšie do 10 minút od schválenia žiadosti. Ak si žiadateľ určí doručenie peňazí šekom, bude potrebné počkať približne 4 dni na to, kým šek dorazí do vašej poštovej schránky. Ihneď vám dokážu veľmi rýchlo sprostredkovať až 350 eur. Je známe, že krátkodobé nebankové pôžičky ihneď budú mať zvýšenú úrokovú sadzbu (okolo 23%), ktorej sa je možné vyhnúť, ak žiadate po prvýkrát a to v spoločnostiach Ferratum. Je vhodné dodať, že bezúrokové pôžičky môžete uskutočniť do čiastky 150 eur (cez Ferratum). Ak sumu prekročíte, bude potrebné počítať s úrokovou sadzbou.

Krátkodobé pôžičky ihneď majú však aj kratšiu dobu splatnosti. Konkrétne, jednotlivé nebankové spoločnosti si určujú splatnú dobu maximálne na 30 dní. Ak by ste tesne pred uplynutím doby splatnosti zistili, že pôžičku nebudete môcť do daného termínu splatiť, oznámte to poskytovateľovi a dohodnite sa na nasledujúcich krokoch. Väčšinou nie je problém predlžiť dobu splatnosti, ale je potrebné počítať buď so zvýšeným úrokom alebo s nejakým iným poplatkom za uskutočnenie tejto služby.

Krátkodobé nebankové pôžičky majú tú výhody, že v rámci nich môžete natrafiť na úvery pre nezamestnaných, ktoré sú dostupné veľmi širokej palete žiadateľov. To znamená, že o tieto financie pre nezamestnaných môžu požiadať aj takí žiadatelia, ktorí sa zaraďujú do kategórie dôchodcov, študentov, žien na materskej… Sú otvorené skoro každému hlavne z toho dôvodu, že nepožadujú dokladovanie príjmu. Rovnako je možné v tejto kategórii veľmi ľahko natrafiť na žiadosti bez registra, resp. jeho overenia.

Chcete mať peniaze rýchlo na účte? Krátkodobé pôžičky sú správnou voľbouRýchle

Rýchle krátkodobé pôžičky sa odlišujú od „typu ihneď“ v tom, že k peniazom nebudete mať taký bleskový prístup, ako by to bolo v druhom prípade. Teda napríklad na peniaze nebudete čakať 10 minút od schválenia, ale môže to byť aj niekoľko dní. Avšak toto predĺžené čakanie môže byť príjemné v prípade, ak zistíte, že do toľkých dní môžete obdržať až 6 000 eur.

Rýchle krátkodobé pôžičky majú vďaka/kvôli tejto zvýšenej ponúkanej sume aj dlhšiu dobu splatnosti. Môže sa pohybovať od niekoľkých dní až po 84 mesiacov. Väčšinou si žiadateľ nastaví sám (v rámci navrhovaných možností), ako dlho chce splácať a aké mesačné splátky bude pravidelne sprostredkovateľovi zasielať. V prípade krátkodobých pôžičiek, ktorých splácanie presahuje 12 mesiacov, dávajú poskytovatelia možnosť bezplatne si odložiť niekoľko splátok. Väčšinou na 12 mesiacov pripadá jedna odložená splátka.

Rýchle krátkodobé pôžičky však majú vyššiu úrokovú sadzbu a väčšinou nemajú žiadne bezúrokové akcie. Vyššie úrokové sadzby sa netýkajú len nebankových pôžičiek, ale aj tých bankových.

Komu sú vlastne určené? Táto krátkodobá pôžička má náročnejšie kritéria kvôli tomu, že poskytuje vyššie sumy. Preto je veľmi malá šanca, aby bola schválená napríklad nezamestnaným. Takisto je pravdepodobné, že bude potrebné dokladovať príjem a že poskytovatelia týchto pôžičiek budú kontrolovať register.

Ak máte pripojenie k internetu, tak si môžete vybaviť všetko onlineMôže byť vaša 3 spôsobmi

Možno najdôležitejšia otázka sa týka toho, ako o ňu požiadať.

  1. online

Online je spôsob žiadania úveru cez internet. Patrí k najrýchlejším metódam a zároveň aj sprostredkovatelia pracujú rýchlejšie na vyhodnocovaní žiadosti, komunikácii s klientmi, ako aj na odosielaní peňazí. Krátkodobé pôžičky online sú možné na každý typ (ihneď aj rýchle).

  1. cez sms

Cez sms sú pôžičky, o ktoré sa žiada pomocou mobilného telefónu a to odoslaním sms žiadosti vo vopred stanovenej forme na vopred dané číslo. Krátkodobé pôžičky cez sms patria k pomalším pôžičkám z každého hľadiska, ale dokážu svojim klientom jednorazovo poskytnúť aj 500 eur. Majú však náročnejšie splatné podmienky, hlavne čo sa úrokovej miery a iných poplatkov týka.

  1. telefonická pôžička

Môže byť vaša aj prostredníctvom telefonátu, ktorý je spolu s online žiadosťou veľmi rýchly spôsob vybavenia akejkoľvek pôžičky. Priamo sa môžete pracovníka opýtať na všetko, čo vás v súvislosti krátkodobej pôžičky zaujíma, prípadne, ak máte vhodný profil, môžete sa priamo počas telefonátu dozvedieť, či je vaša žiadosť schválená. Telefonicky je možné požiadať o každú pôžičku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *