Jedným z najnovších spôsobov ako získať pôžičku je SMS pôžičkaĽudia hľadajú stále nové spôsoby, ako požiadať o pôžičky. Už ich totiž omrzeli osobné stretnutia, telefonáty a niektorí nie sú veľmi zruční v internetovom svete. Preto bol vymyslený ďalší spôsob požiadania, a tým je práve sms pôžička. V čom je lepšia a v čom horšia od ostatných spôsobov? Všetko si povieme nižšie, ale teraz sa povenujme tomu, aké typy môžete v bežnom svete, resp. na slovenskom trhu, stretnúť. Sms pôžičky zaraďujeme medzi nebankové pôžičky, pretože ich v súčasnosti poskytujú iba nebankové spoločnosti.

Nie je nič nové, ak povieme, že sú bežne dostupné pre zamestnaných. Ale čo poviete na to, že sú dostupné aj pre nezamestnaných, čo zaručuje rýchla sms z mobilu. Nie je vhodná len pre nezamestnaných v pravom slova zmysle, ale napríklad aj pre študentov, ženy na materskej alebo dôchodcov. Hoci dokáže pomôcť aj ľuďom bez práce, pri žiadosti si buďte istý, že na splatenie budete mať dostatok financií do daného termínu, pretože v prípade neskoro zaplatenej splátky, resp. vôbec nezaplatenej splátky vám hrozia vysoké pokuty. Okrem toho sa nespoliehate na to, že všetci poskytovatelia poskytujú sms pôžičky pre nezamestnaných. Nebanková spoločnosť Ferratum výslovne odmieta žiadosti pre nezamestnaných, hoci u žiadnej spoločnosti tohto typu nie je potrebné dokladovať príjem.

Alebo na to, že sú otvorené aj pre tých, ktorí majú záznam v registri dlžníkov, čo zaručuje rýchla sms pôžička bez registra, ktorá nebude skúmať nikoho bankovú minulosť. Aj keď je pravda, že bez registra nie je poskytovaná každým sprostredkovateľom, pretože väčšina potrebuje záruku vrátenia peňazí, a ak sa náhodou v registri dlžníkov nachádzate, tak tú záruku mať nebudú. Logicky sa budú obávať, že ak v súčasnosti už splácate nejakú inú pôžičku, alebo ste v minulosti nesplácali včas vaše pôžičky, tak pochyby poskytovateľov sú na mieste, aj keď sa vaša finančná situácia už dávno mohla zmeniť.

Najčastejšie si cez SMS môžu nezamestnaní požičať 100€ alebo podobnú sumuKoľko eur mi dokáže sprostredkovať?

Odpoveď závisí od sprostredkovateľov. Ponúkané maximum spomedzi nami skúmaných poskytovateľov sms pôžičky je 500 eur. Minimum je 20 eur. Ale môžeme si to bez problémov aj skonkretizovať, aby sme vám uľahčili hľadanie. Naším cieľom bude Smscredits, Trila, ako aj Ferratum.

Smscredits pôžička vám dokáže prilepšiť o 20 až do 350 eur.

Trila vám poskytne od 50 do 500 eur.

Ferratum vám sprostredkujú od 30 do 350 eur.

Akú ma splatnosť?

Splatnosti jednotlivých pôžičiek sa líšia, preto si ich radšej predstavíme v porovnaní konkrétnych nebankových spoločností poskytujúcich sms pôžičky.

Smscredits pôžička vám dá vybrať si z rozpätia od 5 do15 dní, pričom vám umožňuje si splácanie v prípade nutnosti predĺžiť 2 krát. Má taktiež tú výhodu, že poskytuje bezúročné splátky.

Trila má splatnosť od 15 do 25 dní, pričom predlžovať dobu splatnosti môžete až 5 krát. Navyše, ku každej sms pôžičke musíte okrem úroku zaplatiť 100 eur. To znamená, že aj keď si požičiate najnižšiu možnú čiastku – 50 eur, tak zaplatíte 150 (+ k tejto sume treba prirátať úrok). Pri výbere najkratšej doby splatnosti je vám dostupná bez úroku.

Ferratum vám ponúkajú možnosť splácať od 7 do 31 dní, s možnosťou predlženia od 15 do 30. Pričom ponúka 0%-ný úrok, ak si u nich požičiavate po prvý krát, ale do sumy150 eur. Pôžička od Ferratum vám bude doručená do 72 hodín, v prípade, že si zvolíte produkt s vyplatením ihneď na účet. Schválenie prebieha skoro ihneď, ako aj informovanie vás o aktuálnej situácii.

Nezabudnite, že každé aj jedno predĺženie doby splatnosti je spoplatnené, preto si so splácaním nedávajte načas, a zbytočne dobu splatnosti nepredlžujte, ak sa nechcete zbytočne ukrátiť o viac eur.

výhody sms pôžičky pre nezamestnaných hovoria same za sebaVýhody

 • sú bez potreby internetu (výnimka nižšie), stačí mobilný telefón
 • skoro všetky sms pôžičky sú bez dokladovania príjmu
 • bez registra je takisto dostupná pre mnohých žiadateľov
 • požičajú vám až do 500 eur
 • k dispozícii je aj pre nezamestnaných
 • ak si raz uložíte formu správy do telefónu, môžete ju opakovane využívať

Nevýhody

 • cez mobilný telefón je vypisovanie žiadosti pomerne zdĺhavé
 • k cene sa zaráta aj cena za textové správy
 • vysoké poplatky za sprostredkovanie pôžičky niekedy presahujúce aj 100 eur + úroky (česť výnimkám)
 • Smscredits pôžička požaduje online registráciu, ktorá vám vygeneruje klientske číslo, ktoré vám uľahčuje vypisovanie žiadosti pri prípadnej ďalšej žiadosti o sms pôžičku. Namiesto všetkých potrebných kontaktných údajov sa identifikujete v správe pomocou klientskeho čísla.
 • majú väčšinou pomalšiu odozvu, než keby ste požiadali o pôžičku iným spôsobom (ale nemusí to byť vždy tak, pretože rýchlosť odozvy závisí od mnohých faktorov)

Táto téma je veľmi dobré spracovaná aj na stránke HN online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *